Načítavam stránku...

Študenti 2. ročníka I. stupňa a 1. ročníka II. stupňa štúdia sa môžu prihlásiť na záverečné práce od 6.2.2017 (v zmysle Vyhlášky dekana FPM EUBA č. 1/2015) od 8:00. Prihlasovanie resp. odhlasovanie bude v AiSe možné do 15.2.2017 23:59. Uvedené neplatí pre externých študentov na II. stupni štúdia, ktorí majú trojročné štúdium.

Katedra matematiky a aktuárstva FHI vytvorila pre študentov 2. ročníka FPM/EMP, ktorí prenášajú predmet Matematika samostatnú prednášku a cvičenia, aby sa vyhlo kolíziám v rozvrhu takto:
 
Prednáška:     streda 7:30, B1.05
Cvičenie č. 1: štvrtok 7:30, C1.09, študenti priezvisko A – CH
Cvičenie č. 2: štvrtok 7:30, C1.10, študenti priezvisko I – Ž

Fakulta podnikového manažmentu v spolupráci so zástupcami firiem združených v Business Service Center Forum (BSCF) pokračuje vo výučbe výberového akreditovaného predmetu “Zručnosti pre úspech– z univerzity do praxe” (Skills for Success – from University to Workplace) aj v letnom semestri 2017. Predmet je určený študentom 4. a 5. ročníka. Výučba bude prebiehať v slovenskom jazyku každý utorok od 21.2.2017 do 28.3.2016, vždy od 13:30 do 16:45 hod. 

Cieľom kurzu je poskytnúť študentom sadu efektívnych mäkkých zručností, ktoré sú zároveň tými najmenej rozvinutými kompetenciami čerstvých absolventov vstupujúcich na trh práce. Predmet budú vyučovať zástupcovia spoločností Dell, IBM, Johnson Controls International, Lenovo, PriceWaterhouseCoopers, Siemens a ďalších členov BSCF. Fórum, ktoré funguje v rámci Americkej obchodnej komory v SR, zastupuje takmer 30 000 zamestnancov pracujúcich v centrách zdieľaných služieb (shared service centers) a u externých poskytovateľov podnikových služieb (business process outsourcing) na Slovensku. 

Téma Dátum Čas
Manažment času 21. február 13:30 - 16:45
Práca v tíme 28. február 13:30 - 16:45
Verbálna a neverbálna komunikácia 7. marec 13:30 - 16:45
Riešenie konfliktov na pracovisku 14. marec 13:30 - 16:45
Prezentačné zručnosti 21. marec 13:30 - 16:45
Spätná väzba 28. marec 13:30 - 16:45

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Referencie:

“Výborná príležitosť naučiť sa často zanedbávané ale veľmi praktické zručnosti ako time manažment, prezentovanie či riešenie konfliktov od lektorov zo svetových korporácií.” 

-- Adam, študijný program Všeobecný manažment

“Ako pre študentku univerzity je pre mňa dôležité, aby som po jej ukončení bola absolventkou pripravenou do praxe. Predmet Skills for Success je vynikajúca príležitosť, ktorá mi pomohla obohatiť teoretické poznatky o praktické a veľmi užitočné “mäkké zručnosti” - a to pod vedením profesionálov. Preto odporúčam výber tohto predmetu všetkým, ktorým záleží na budúcnosti a chcú sa odlíšiť od stoviek študentov, ktorým tieto “skills” chýbajú. Makaj na sebe, to je cesta k úspechu. ;)” 

-- Mária, študijný program Personálny manažment podniku

“Ten pocit, keď sa tešíte na utorok, pretože viete, že príde nová spoločnosť a noví ľudia s novou témou a novými poznatkami, skúsenosťami a postrehmi z praxe a z business prostredia, je pocit, ktorý som zažíval všade inde, len nie na škole. Tento predmet bol pre mňa prínosom, nové vedomosti, hravý štýl výučby a prístup všetkých zúčastnených bolo presne to, čo naša fakulta potrebovala. Odporúčam tento predmet ľuďom, ktorí chcú budovať svoje zručnosti, ktorí cítia potrebu na sebe pracovať a aplikovať nadobudnuté informácie vo svojich životoch, a to ešte v ten istý deň. Vybrať si tento predmet bola určite správna voľba. Ďakujem za skvelú príležitosť.” 

-- Patrik, študijný program Podnikové financie

 

Milí študenti,

pozývame vás zapísať si jeden zo 4 kurzov, ktoré Centrum severoamerických štúdií ponúka v letnom semestri. Ide o veľmi zaujímavé predmety - niektoré z nich budú vyučovať americkí profesori cez Fulbrightovu nadáciu, iné vedú špičkoví ľudia z praxe.

1. Introduction to North American Studies (pondelok 15:15) Občianske práva a slobody, zodpovedná vláda, patriotizmus, migranti, xenofóbia, multikulturalizmus. Sú USA stále lídrom a inšpiráciou pre svet a pre Slovensko? Vyučuje: Dr. Agnes Simon, ktorá viac ako osem rokov pôsobila na University of Missouri a S. Valley State University.

2. Negotiations (utorok, 15:15)

Naučte sa rokovať od profesionálov z IBM, UBER, Americkej obchodnej komory, Sario, Pontisu a ďalších.

3. American Society (utorok, 17:00)

Ako sa mení americká spoločností za Baracka Obamu a Donalda Trumpa? Americké hodnoty, politika, kultúra, médiá a ich paralely so Slovenskom. Vyučuje: Zuzana Krkošková

4. Managing Global Business: Dell Case Studies (štvrtok, 16:00) Mimoriadne úspešný kurz, ktorý vedú odborníci z Dell priamo v priestoroch spoločnosti na Fazuľovej ulici.

Všetky kurzy sú v angličtine, za 3 kredity. Po minulé roky mali vynikajúci ohlas u študentov: ponúkame interaktívne vyučovanie, prípadové štúdie, zahraničných učiteľov, prepojenosť s praxou, individuálny prístup a najmä radosť zo štúdia :)

Všetky kurzy nájdete v AIS. Keďže momentálne je prihlasovanie cez AIS pre študentov zatvorené, prihlási Vás riaditeľka Centra Gabriela Pleschová – prosím, napíšte email na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. <Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.>  najlepšie do 20. 12. 2016. (Vo februári naše kurzy obvykle rýchlo obsadia zahraniční študenti. Sme tu však aj pre domácich študentov!)

Pozvite, prosím, na tieto kurzy aj svojich spolužiakov.

Všetci záujemcovia, sa zaregistrujú v on-line aplikácii Study Abroad https://www.studyabroad.sk/

Pre získanie informácii o partnerských univerzitách a organizácii mobility, využite International Christmas party, ktorá sa bude konať 20.12.2016 o 12 30, vo V2 (miestnosť oproti bufetu), kde budú prítomní študenti, ktorí sú v súčasnosti u nás na pobyte Erasmus+ zo zahraničia, a pozvaní sú aj naši študenti, ktorí mobilitu absolvovali. Občerstvenie zdarma.

K dispozícii budú zástupcovia oddelenia medzinárodnej mobility aj zástupcovia fakulty, aby zodpovedali vaše otázky.

Uzávierka na zostavenie nominačnej listine je 1.03. 2017

S úctou

 Ing. Jana Blštáková, PhD.
pro-dekan/vice-dean
zahraničné vzťahy/foreign affairs

+421/2/6729 5533

Ponúkame možnosť výberových predmetov pre študentov 1. a 2. ročníka II. stupňa štúdia. Prihláste sa do 30.9.2016 u p. prodekanky Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Za absolvovanie predmetu možno získať kredity navyše, prípadne môže predmet nahradiť povinne voliteľný predmet.

FaLang translation system by Faboba

Partneri fakulty

Chcete byť informovaný o aktuálnom dianí na fakulte?