Načítavam stránku...
Na Zámku v Žďáru nad Sázavou sa uskutočnila zaujímavá konferencia: „Rodinná rada jako nástroj konkurenceschopnosti“, na ktorej nechýbali ani zástupcovia FPM.
Na prednášku z podnikových financií k nám zavítali naši absolventi Ing. Mára Valentovičová, Ing. Branislav Vavro, Ing. Soňa Kiradžievová, MSc a Bc. Martin Dubovanský, aby sa so študentami podelili o svoje praktické skúsenosti.
FPM navštívil Ladislav Smoroň, ktorý pôsobí ako finančný poradca, lektor, mentor či člen Združenia mladých podnikateľov Slovenska. Študentom porozprával na tému založenia vlastného podnikania.
Už tradične sa na Fakulte podnikového manažmentu otvoril výberový predmet Zručnosti pre úspech z univerzity do praxe. Predmet je zabezpečený v spolupráci s Americkou obchodnou komorou.
Naši študenti sa aj v tomto roku zúčastnili prestížnej súťaže CFA Research Challenge, kde ohodnocovali akcie spoločnosti ČEZ, a.s. Obsadili vynikajúce štvrté miesto. Gratulujeme.
Kurz Skills for Success bol v zimnom semestri akademického roku 2018/19 ukončený odovzdávaním certifikátov zástupcom AmCham p. Rusiňákom.
V priestoroch FPM sa 4.12.2018 konalo už tradičné podujatie - Punč manažérov.
Aj tento rok sme otvorili kurz soft-skills pre našich študentov pod názvom Skills for Success, kde odborníci z podnikov združených v rámci BSC fóra sa delia o svoje skúsenosti.
Úvodná konzultácia v rámci predmetu seminár k záverečnej práci I. sa uskutočnila spoločne pre celý tretí ročník. Pán dekan prof. Ing. Peter Markovič, PhD. spolu s pani prodekankou doc. Ing. Anitou Romanovou, PhD. oboznámili študentov s postupom pri spracovaní bakalárskej práce.
Na záver akademického roka sa uskutočnilo stretnutie s partnermi z praxe, ktorí pomáhali zabezpečovať výučbu voliteľných predmetov na FPM. Boli načrutnuté aj ďalšie možnosti spolupráce. Pán dekan prof. Ing. Peter Markovič, PhD. každému zástupcovi podniku odovzdal ďakovný list.
Opäť sa na pôde FPM uskutočnila výučba výberového predmetu Skills for Success from University to Workplace. Organizáciu predmetu zabezpečujú podniky zoskupené v Americkej obchodnej komore AmCham.
Jednou zo zastávok CFA Roadshow bola aj FPM. Študentom prišli o behaviorálnych financiách porozprávať Michal Stupavský a Michal Mešťan z CFA Society.
FPM navštívil riaditeľ pre PR úspešnej spoločnosti Aeromobil Štefan Vadocz. Prednáška sa uskutočnila v rámci cyklu Nápad premenený na úspech.
Na pôde FPM sa uskutočnil už druhý ročník Fotosúťaže ERASMUS+, kde o najlepšiu fotografiu súťažili študenti, ktorí sa zúčastnili zahraničnej mobility.
Študenti, ktorí absolvovali výberový predmet Finančné procesy Henkel, ukončili kurz prezentáciami na zaujímavé témy.
FPM navštívila spoluzakladateľka úspešnej spoločnosti Pixel Federation Lucia Šicková. Prednáška sa uskutočnila v rámci cyklu Nápad premenený na úspech.
V týždni od 19. do 23.3.2018 sa uskutočnil Kurz podnikateľských zručností, ktorý pre našich študentov zorganizovalo Národné podnikateľské centrum, ktoré je v pôsobnosti Slovak Business Agency. Študenti sa mohli dozvedieť ako založiť a rozbehnúť svoj vlastný biznis. Prednášali im odborníci z praxe na témy ako marketing, právo, financie, biznis etiketa a ďalšie.
Spoluzakladateľ úspešného start-upu Culcharge Viktor Reviliak navštívil FPM a podelil sa o svoje skúsenosti. Prednáška sa konala v rámci cyklu Nápad premenený na úspech.
Uchádzači na 2. stupeň štúdia mali možnosť stretnúť sa s pedagógmi FPM, ktorí im ochotne poradili pri výbere študijného programu.
Na začiatku letného semestra sa uskutočnilo už tradičné stretnutie zástupcov Študentského parlamentu FPM s vedením fakulty. Diskutovalo sa o rôznych témach, ktoré trápia študentov a hľadal sa spoločný prienik.
Opäť sa uskutočnilo milé podujatie, kde sa študenti mali možnosť stretnúť pri neformálnych rozhovoroch s p. dekanom prof. Ing. Petrom Markovičom, PhD.
Powered by Phoca Gallery
FaLang translation system by Faboba

Interreg Central Europe projekty, do ktorých je fakulta zapojená

ENTER transfer for Combinations

RESTAURA for Combinations

Chcete byť informovaný o aktuálnom dianí na fakulte?