Študentky Fakulty podnikového manažmentu sa zúčastnili lokálneho kola prestížnej medzinárodnej súťaže CFA Research Challenge, kde obsadili vynikajúce 3. miesto.

Súťaže sa zúšastnili študentky 4. a 5. ročníka Bc. Katarína Blašková, Bc. Lívia Čapušková, Bc. Tatiana Dratvová, Bc. Lucia Ďurinďáková a Bc. Veronika Hájovská. Ich úlohou bolo na základe dôkladnej analýzy ohodnotiť akcie spoločnosti Microsoft a na základe výslednej hodnoty mali investorovi odporúčať, či má akcie kúpiť, predať alebo držať.

CFA Institute Research Challenge je každoročná globálna súťaž, ktorá poskytuje vysokoškolským študentom praktický mentoring a intenzívny tréning v oblasti finančnej analýzy a profesionálnej etiky. U každého študenta sa testujú jeho analytické, hodnotiace, písomné správy a prezentačné zručnosti. Študenti získavajú reálne skúsenosti, keď preberajú úlohu výskumného analytika. Súťaže na miestnej úrovni organizujú a posudzujú členovia a dobrovoľníci CFA Society, ktorí pôsobia ako miestni hostitelia.

Víťazný univerzitný tím z každej miestnej súťaže postupuje do jednej z troch regionálnych súťaží. Regionálne a globálne súťaže organizuje Inštitút CFA v Amerike; ázijsko-pacifický región; a regióny Európy, Stredného východu a Afriky. Víťazné tímy z každej regionálnej súťaže postupujú do globálneho finále, kde sa ako globálny majster objaví jeden tím.