Fakulta podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity v Bratislave zorganizovala v spolupráci s partnerskými univerzitami Haaga-Helia University of Applied Sciences (Helsinki), ESIC Business & Marketing School (Madrid) a Vysokou školou ekonomickou v Prahe prvú edíciu medzinárodného programu Blended Intensive Programme (BIP) s názvom Green and Sustainable Ecosystems in Business Management.
Programu sa zúčastnilo 30 študentov z krajín ako Fínsko, Španielsko, Srí Lanka, Vietnam, Egypt, India, Azerbajdžan, Ekvádor, Argentína, Peru a Kolumbia, vrátane študentov Fakulty podnikového manažmentu. Počas intenzívneho programu sa účastníci venovali témam spojeným s udržateľnosťou a inovatívnymi prístupmi k riadeniu podnikateľských ekosystémov.
Vzdelávanie v rámci programu prebiehalo za účasti hostí z partnerských univerzít aj odborníkov z podnikovej praxe. Z ESIC University Madrid sa aktívne zúčastnili prof. Belén López Vázquez, ktorá sa špecializuje na udržateľnosť, spoločenskú zodpovednosť a digitálne inovácie, a Prof. Fernando García Monleón, ktorý sa špecializuje na zodpovedné podnikanie a strategické riadenie. Z Haaga-Helia University bola aktívne zapojená dr. Eeva Aarnio, expertka na cirkulárnu ekonomiku, klimaticky pozitívny rozvoj podnikania a riadenie dodávateľských reťazcov.
Súčasťou programu boli aj inšpiratívne príspevky odborníkov na riadenie ekosystémov z praxe. Medzi pozvanými hosťami boli Ing. Juraj Bocz zo spoločnosti GREENOX a Ing. Peter Molnár z EY – obaja úspešní absolventi Ekonomickej univerzity v Bratislave, ktorí sa s účastníkmi podelili o svoje skúsenosti z oblasti zelených inovácií a udržateľných podnikateľských stratégií.
Fakulta podnikového manažmentu aj prostredníctvom tohto programu aktívne prispieva k internacionalizácii vzdelávania a posilňovaniu medzinárodnej spolupráce v oblasti podnikania a udržateľného rozvoja.