Fakulta podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity v Bratislave (FPM EUBA) opäť potvrdila svoj záväzok systematicky prepájať akademické poznatky so svetom podnikovej praxe.

 

V akademickom roku 2024/2025 sa študenti bakalárskeho aj inžinierskeho stupňa mohli zúčastniť výberových predmetov, ktoré viedli odborníci z renomovaných spoločností, medzinárodných inštitúcií, finančného a diplomatického sektora, ako aj z oblasti inovácií a udržateľného podnikania.

I. stupeň štúdia: Skúsenosť z korporácií aj sociálneho podnikania

Medzi inovatívne výberové predmety patrili predmety zabezpečované AmCham Slovakia a Business Service Center Forum (Hands-on HR: Globálne trendy a Zručnosti pre úspech – z univerzity do praxe). Študenti FPM sa stretli s lektormi z firiem ako IBM, Dell, Siemens, Adient, PwC či Accenture a rozvíjali zručnosti dôležité pre zamestnateľnosť a uplatnenie v modernom firemnom prostredí.

Lenovo prinieslo predmet Osobnostný rozvoj: Prípadové štúdie, kde sa študenti naučili praktické HR zručnosti, budovanie osobnej značky, či etiku v podnikaní. Philip Morris Slovakia ponúkol priamy pohľad na nábor a well-being zamestnancov v rámci Procesu HR-náboru zamestnancov.

Veľký ohlas vyvolala lektorka Olívia Hurbanová so svojím predmetom Výzvy líderstva v 21. storočí, ktorý prepájal behaviorálne vedy, manažment a víziu spoločenského pokroku.

Predmet Podnikanie očami UniCredit Bank umožnil nahliadnuť do vnútra firemného bankovníctva a práce finančného manažéra. Spolupráca s COOP Jednota Slovensko a členmi družstevných organizácií umožnila študentom porozumieť ekonomickým a právnym špecifikám družstevného podnikania.

Predmet Aktuálne trendy v environmentálnom a sociálnom podnikaní priniesol reálnu skúsenosť s modelmi udržateľných firiem, diskusie s lídrami a možnosť nadviazať spoluprácu pri záverečných prácach.

II. stupeň štúdia: Manažérske rozhodovanie, financie, diplomacia

Inžiniersky stupeň štúdia na FPM EUBA potvrdil svoju prepojenosť s finančnou praxou. Slovenská asociácia finančníkov zastrešila predmet Finančné riadenie podniku – prípadové štúdie, ktorého výučba prebiehala prevažne v priestoroch firiem a bola zameraná na diskusie o ESG, AML, treasury, digitalizácii a súčasných finančných výzvach.

IBM realizovalo predmet IBM Finančné centrá, ktorý kombinoval analytické zručnosti, kritické myslenie a porozumenie globálnym finančným procesom.

S mimoriadnym úspechom sa stretol aj predmet Korporátny controling vedený spoločnosťou ESET, kde študenti diskutovali o vplyve kontrolingu na udržateľnosť a strategické smerovanie firmy.

Predmet Atribúty podnikania v zahraničnej praxi, realizovaný v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, umožnil študentom spoznať podnikateľské prostredie v medzinárodnom kontexte priamo cez skúsenosti veľvyslancov a odborníkov z medzinárodného podnikateľského prostredia.

Napokon, spoločnosť Henkel priblížila študentom svoje finančné procesy v rámci predmetu Finančné procesy Henkel, a to priamo vo svojich priestoroch, kde sa teoretické poznatky pretavili do reálnych scenárov prípadových štúdií.

FPM EUBA: Príprava na trh práce 21. storočia

Fakulta podnikového manažmentu EUBA tak opäť dokázala, že kombinácia kvalitného akademického základu s reálnymi skúsenosťami z praxe je kľúčom k výchove úspešných a spoločensky zodpovedných profesionálov. Získané poznatky, kontakty a skúsenosti sú konkurenčnou výhodou našich študentov pri vstupe na globálny pracovný trh.
Sme pripravení pokračovať v tejto tradícii aj v ďalšom akademickom roku – spoločne s našimi partnermi z podnikovej praxe.

In order to promote positive awareness and promote organized public events, the University of Economics in Bratislava produces visual and audio recordings and publishes them on its website. In case of reservations to the published video and audio recordings, please make these reservations in writing to the following e-mail address: . Complete information on personal data processing here.