Súťaž študentskej vedeckej činnosti (ŠVOČ) je významnou akademickou aktivitou, ktorá podporuje rozvoj vedeckého myslenia, tvorivosti a odborných znalostí študentov. Fakulta podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity v Bratislave každoročne organizuje túto súťaž, aby poskytla študentom priestor na prezentovanie ich výskumov a inovácií v oblasti podnikového manažmentu.

V akademickom roku 2023/2024 sa súťaž konala 10. mája 2024 v odboroch: podnikovohospodárska náuka, podnikový manažment, podnikové financie a informačný manažment. Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou prodekana pre vedu a doktorandské štúdium - Dr.h.c. prof. Ing. Petera Markoviča, PhD., DBA.

V rámci súťaže bolo ocenených niekoľko výnimočných prác, ktoré vynikali svojou originalitou, metodológiou a prínosom pre prax.

Medzi najúspešnejšie práce patrili v rámci I. stupňa štúdia:

• Miesto: Jakub POLLÁK ,,Hodnotenie ekonomickej efektívnosti investičného projektu vybraného podnikateľského subjektu“. Konzultantkou súťažnej práce bola Ing. Lenka Kalusová, PhD., recenzentom súťažnej práce bol Ing. Peter Badura, PhD.
  • Miesto: Simon REŠETKA ,,Využitie informačného systému podniku pri riadení podnikových procesov“. Konzultantom súťažnej práce bol doc. Ing. Vladimír Bolek, PhD., recenzentom súťažnej práce bola doc. Ing. Anita Romanová, PhD.
  • Dominik SCHINDLER ,,Budúcnosť elektromobility v cestnej doprave z pohľadu slovenských spotrebiteľov“. Konzultantom súťažnej práce bol doc. Ing. Patrik Richnák, PhD., MBA, recenzentom súťažnej práce bola Ing. Mgr. Júlia Rakovská, PhD.

Medzi najúspešnejšie práce patrili v rámci II. stupňa štúdia :

1. Bc. Andriana BAZIUK  ,,Faktory ovplyvňujúce kariérnu zmenu zamestnancov smerom k informačným technológiám“. Konzultantom súťažnej práce bol doc. Ing. Mgr. Róbert Hanák, PhD., recenzentkou súťažnej práce bola Ing. Anikó Töröková, PhD.
  • Miesto: Bc. Ondrej KOTRBANEC ,,Overenie vzťahu medzi finančnými výsledkami a kvalitou spracovania podnikateľského zámeru na vybranom startupe“. Konzultantom súťažnej práce doc. Ing. Mgr. Róbert Hanák, PhD., recenzentom Ing. doc. Ing. Vladimír Bolek, PhD.
  • Miesto: Bc. Tatiana MJARTANOVÁ ,,Recyklácia hliníkových kapsúl ako nový aspekt alternatívnej energie v obehovom hospodárstve s nadväznosťou na spotrebiteľské správanie“. Konzultantom súťažnej práce bol doc. Ing. Patrik Richnák, PhD., MBA, recenzentom práce bola Ing. Mgr. Júlia Rakovská, PhD.

Účasť na ŠVOČ priniesla študentom nielen ocenenia, ale aj cenné skúsenosti a príležitosti na rozvoj ich vedeckej kariéry. Pre fakultu táto súťaž predstavuje dôležitý nástroj na podporu excelentnosti a inovácie v oblasti vzdelávania a výskumu. Kvalita súťažných prác opäť potvrdila vysokú úroveň študentských prác a ich prínos pre rozvoj vedy a praxe.

Týmto podujatím fakulta naďalej podporuje mladé talenty a prispieva k ich profesionálnemu a osobnostnému rastu.