Po troch rokoch neštandardného vyučovania, s chýbajúcimi paralelnými výskumnými a popularizačnými aktivitami, opäť organizujeme podujatia v rámci Týždňa vedy a techniky 2022, a možno už teraz tvrdiť, o to intenzívnejšie, širokospektrálnejšie a primárne kreatívnejšie.... V rámci pilotného predmetu Corporate Governance (CG), kde sa postupne venujeme detailne témam CG vo vzťahu k ESG pilierom na báze aplikácie 17cieľov udržateľného rozvoja, sme prijali výzvu kombinácie Týždňa vedy a techniky 2022 a „International Week“ a privítali sme hosťujúceho dr. Emila Velinova z lotyšskej univerzity RISEBA.

Seminár bol venovaný téme CG vo vztahu k aktuálnym výzvam ľudského kapitálu. Spíker sa koncertoval na témy výskumu a skúseností v oblasti inklúzie a diverzity v medzinárodných korporáciách. Najväčší záujem evokoval u poslucháčov  témou v oblasti kulturologických rozdielov ako determinantu špecifikácie korporátneho manažmentu. Veľmi prínosná, z aspektu zamerania predmetu, bola aj diskusia koncentrujúca sa na dominujúce aktuálne trendy (podľa reprezentatívnych výskumov) v oblasti inklúzie a diverzity, a primárne súvisiace relatívne paradoxy.

Súhrnne, pozitívne hodnotenia študentov svedčia o tom, takto zvolená forma internacionálnej edukácie je prínosná nielen obsahom a formou, ale aj efektívnym vyžitím aktuálnych podujatí, primárne v intenciách najnovších výsledkov vedy a výskumu.

....a na záver vyjadrenie nášho milého hosťa: “Som rád, že som mohol so študentami kurzu Corporate Governance realizovať seminár na tému diverzity a inklúzie v internacionalnom kontexte podnikovej praxe. Bolo to pre mňa veľmi inšpiratívne, a  myslím si, že aj pre študentov. Globálne veľmi oceňujem realizáciu modelu mobilitnej edukácie a paralelne Týždňa  vedy a techniky, čo predikuje aj intenzívnejšiu kooperáciu vo sfére projektového výskumu.”

Aj touto formou ďakujeme hosťujúcemu pedagógovi dr. Emilovi Velinovi z lotyšskej univerzity RISEBA za čas, vedomosti a skúsenosti, s ktorými sa s nami podelil a želáme veľa úspechov v každej oblasti osobného, profesijného a spoločenského pôsobenia.

Priebeh kurzu a realizácia tohto typu seminára je v rámci projektu KEGA 019EU-4/2022 Posilnenie pozície inštitucionalizovaného udržateľného rozvoja a inklúzie prostredníctvom podpory výskumu a vzdelávania Agendy 2030 a inkluzívneho diverzitného správania.

IMG_20221109_182459.jpg