Súčasný európsky priestor rizikového a súkromného kapitálu je ovplyvnený určitými trhovými nedostatkami. Konkrétne v oblasti vedy, techniky, inžinierstva a matematiky, ako aj v oblasti udržateľnosti. Na pracovnom trhu chýbajú najmä zručnosti, ktoré by mohli skutočne poháňať zlepšovať investičný priestor.

Skupina EIB sa usiluje o začlenenie rodovej rovnosti, a najmä ekonomického posilnenia postavenia žien, do svojho podnikateľského modelu a zaviazala sa presadzovať rodovú rovnosť aj na svojom pracovisku.

Preto  EIB Inštitút a Európsky investičný fond (EIF)  spojili svoje sily a spustili novú spoločnú iniciatívu, tzv.  ,,Empowering Equity Academy“, ktorá umožní ženám, študujúcim STEM a udržateľnosť, lepší prístup k pracovným ponukám na trhu kapitálových investícií.

Túto jedinečnú vzdelávaciu príležitosť prináša pre študentov Fakulty podnikového manažmentu EIB Inštitút, ktorá sa bude konať hybridne:

• on-line 29. 9 – 2.10. 2024,
  • on-site 22.-24.10.2024 v Luxemburgu.

Program je určený študentkám, ktoré majú absolvované technické/IT predmety a sú na II. stupni štúdia, s cieľom zlepšovať európske investičné prostredie a ponúknuť reálne a hmatateľné príležitosti ženám v oblastiach STEM a udržateľnosti.

Študenti získajú príležitosť nadviazať kontakty s najlepšími manažérmi fondov v Európe počas hlavného výročného podujatia EIF v oblasti rizikového kapitálu Ugly Duck, ktoré sa bude konať v októbri v Luxemburgu.

*Náklady na ubytovanie, stravu a účastnícky poplatok uhradí EIF. Účastníčky získajú aj podporu na cestu.

Ako sa môžeš prihlásiť > Motivačný list a životopis posielaj do 15.7. 2024 ( )