Po úspešnej minuloročnej medzinárodnej vedeckej konferencií s hlavnými rečníkmi z  Poznań University of Economics and Business, ktorá sa konala pri príležitosti 70-teho výročia založenia našej fakulty, naďalej prehlbujeme vzťahy s partnerskými univerzitami EUBA.

Pri bilaterálnych stretnutiach s poľskými kolegami z Poznań University of Economics and Business (PUEB), ktorých sa zúčastnila pani dekanka Fakulty podnikového manažmentu doc. Ing. Anita Romanová, PhD., predsedníčka akademického senátu EU BA, prof. Ing. Helena Majdúchová, CSc., a prodekanka pre medzinárodné vzťahy doc. Ing. Jana Blštáková, PhD., sa kolegyne zamerali na rozvoj riadenia spoločných projektov a podpore výskumu, ako aj na budovanie medzinárodných publikačných tímov v spoločných výskumných témach.

Nadväzujúcou témou boli štandardy doktorandského štúdia a možnosti výmenných pobytov pre poľských a slovenských študentov.

Diskusií sa zúčastnili prorektorka pre výskum a medzinárodné vzťahy prof. dr hab. Elżbieta Gołata, riaditeľ školy pre doktorandské štúdium dr hab. Tomáš Jewartowski, vedúca oddelnia pre medzinárodnú spoluprácu a podporu výskukmu dr. Agata Maćków-Wojciechowska, za riadenie projektov dr. hab. Katarzyna Mroczek-Dąbrowska, vedúce katedier prof. dr. hab. Małgorzata Bartošik-Purgat (Department of International Management), dr. hab. Katarzyna Perez (Department of Investment and Financial Markets).

Bilaterálne rokovania boli zavŕšené návštevou laboratória pre výskum zákazníckeho správania.