Fakulta podnikového manažmentu v lete neoddychovala a spustila pilotný projekt vzdelávania detí z marginalizovaných komunít.

Nediskriminácia a rovnosť sú základné ľudské práva, ktoré sa vzťahujú aj na právo na vzdelanie. Vzdelávanie je neoddeliteľnou súčasťou inkluzívneho, mierového a udržateľného rozvoja spoločnosti. Spravodlivé a kvalitné vzdelanie môže zabezpečiť účasť marginalizovaných skupín na širšom procese rozvoja, čím prispieva k znižovaniu sociálnych nerovností.

Ak sa nevenuje pozornosť spravodlivému prístupu k vzdelávacím príležitostiam, môže úroveň vzdelávania upevniť existujúce nerovnosti v spoločnosti. Na vytvorenie inkluzívnejšej a spravodlivejšej spoločnosti je preto nevyhnutné, aby zo vzdelávania nikto nebol vynechaný.

Vzdelávanie máme na našej fakulte v krvi a preto sme sa rozhodli podporiť tých najzraniteľnejších, deti v detských domovoch, odovzdávaním našich vedomostí.

Vytvorili sme fakultný projekt zameraný na šírenie poznania a dôležitosti vzdelávania pre deti a študentov v každom veku a bez ohľadu na sociálne zázemie.

Pilotný projekt vzdelávania bol odštartovaný začiatkom augusta v Centre detí a rodiny v Prakovciach, pod vedením doc. Ing. Ivany Hudákovej Mišúnovej, PhD. Čítali sme knihy, deti sme naučili interpretovať vnímaný text, kreslili a rozprávali sa o škole a štúdiu na vysokej škole.