Študenti FPM EUBA: Bc. Adriana Durdíková, Bc. Ján Vražda, Bc. Patrik Hnát, Bc. Kevin Cichý a Bc. Matúš Behúl vyhrali národné kolo prestížnej medzinárodnej súťaže CFA Research Challenge, ktoré sa uskutočnilo 10. februára 2021 online a postúpili do regionálneho kola EMEA.
CFA Institute Research Challenge je každoročná globálna súťaž, ktorá poskytuje vysokoškolským študentom praktický mentoring a intenzívny tréning v oblasti finančnej analýzy a profesionálnej etiky. U každého študenta sa testujú jeho analytické, hodnotiace, písomné správy a prezentačné zručnosti. Študenti získavajú reálne skúsenosti, keď preberajú úlohu výskumného analytika. Súťaže na miestnej úrovni organizujú a posudzujú členovia a dobrovoľníci CFA Society, ktorí pôsobia ako miestni hostitelia.
Víťazný univerzitný tím z každej miestnej súťaže postupuje do jednej z troch regionálnych súťaží. Regionálne a globálne súťaže organizuje Inštitút CFA v Amerike; ázijsko-pacifický región; a regióny Európy, Stredného východu a Afriky. Víťazné tímy z každej regionálnej súťaže postupujú do globálneho finále, kde sa ako globálny majster objaví jeden tím.
Našim úspešným študentom srdečne gratulujeme!
 
foto: ilustračná

Ekonomická univerzita v Bratislave za účelom šírenia pozitívneho povedomia a propagácie organizovaných verejných akcií, vyhotovuje obrazové a zvukové záznamy, ktoré zverejňuje na svojej webovej stránke. V prípade výhrad k zverejneným obrazovým a zvukovým záznamom si uplatňujte tieto výhrady písomne na e-mail: . Kompletné informácie k spracúvaniu osobných údajov tu.