Kontinuálne druhé z dvojice inovatívnych a kreatívnych edukačných stretnutí v rámci Týždňa vedy a techniky 2022 pokračovala 8. novembra 2022  prednáška s reprezentantmi vrcholového manažmentu

2 nových členov UN Global Compact zo Slovenska: HAVEL & PARTNERS a ASPIRO, s názvom ETICKÉ PODNIKANIE 2 NOVÝCH ČLENOV UN GLOBAL COMPACT. Hostia s radosťou akceptovali možnosť vystúpiť na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave – zakladajúceho člena UN Global Compact v SR (2008). Na odbornej, ale primárne kreatívne edukovanej prednáške, sa spíkri koncentrovali na etické podnikanie v SR a v zahraničí podľa 10 princípov UN Global Compact –  ako podnikať tak, aby z procesu a výsledkov celkovej činnosti firmy mal prospech čo najširší okruh stakeholderovv SR (v intenciách 10 princípov UN Global Compact).

Táto atraktívna prednáška bola realizovaná v rámci aktualizovaného formátu predmetu Etika podnikania, pričom vystúpili za firmu HAVEL & PARTNERS Ing. Veronika Brezovská, Marketingová manažérka a konzultanta JUDr. Petra Čorba Stark a za firmu ASPIRO Ing. Radoslav Jaššo, Managing Director. Kombinácia 2 reprezentantov vrcholového manažmentu nových členov UN Global Compact rôzny, sa tešila počas 90 minút veľkému záujmu. Všetci traja spíkri v rámci prezentácie veľmi inšpiratívne oboznamovali auditórium o detailoch realizácie udržateľného podnikania v praxi a čo je také motivujúce a evokatívne byť aktívnym úspešným členom UN Global Compact.

To, ako boli študenti s radosťou a záujmom zaangažovaný do komunikácie so spíkrami, hovoria aj priame hodnotenia študentova.

„Oba pozvaní prednášajúci poukázali na rôzne prípady z praxe, čím zatraktívnili prednášku. Odpovedali na otázky a podporovali diskusiu. Poukázali na rôzne obštrukcie ale i možnosti zlepšenia. Bolo to zaujímavé a dobrým spôsobom priblížili prax.“

„Obidve prednášky boli veľmi zaujímavé, najmä  po obsahovej stránke. V oboch prípadoch ma zaujali informácie, ktoré boli odprezentované. Aj napriek tomu, že prehľad do určitej miery človek má, touto formou sme sa dozvedeli oveľa viac ako veci fungujú. Prednášky mi pomohli pochopiť veci, ktoré boli pre mňa z časti nepochopiteľné, avšak na základe diskusie som si tieto veci ozrejmila. Zaujalo ma ako fungujú jednotlivé procesy vo firmách.“

„Prednáška s externistami bola veľmi zaujímavá a prínosná. Je vždy veľmi obohacujúce pre nás študentov počuť odborníka z praxe, ktorý sa danej tematike venuje a ktorý sa v nej pohybuje. Každú takúto prednášku hodnotím kladne.“

„Veľmi pozitívne oceňujem záujem FPM prezentovať zo strany komerčných subjektov témy Etika podnikania, udržateľné podnikanie“.

Všetkým zainteresovaným spíkrom aj manažérom zo spoločností aktívnych úspešným 2 novým členom UN Global Compact patrí poďakovanie za ich erudované prednášky, inšpiratívnu angažovanosť v prospech študentov, priateľskú empatickú komunikáciu, a celkovo za veľmi atraktívny originálny motivačný metodický udržateľný vklad pre výchovu a vzdelávanie mladých odborníkov v oblasti etiky podnikania, ale tiež za formovanie spoločenského povedomia v prospech etického správania u mladých perspektívnych manažérov a ekonómov do budúcnosti, primárne v oblasti korporátneho udržateľného manažmentu.

1-1.png

1-2.png