Fakulta podnikového manažmentu EUBA už niekoľko rokov organizuje pre študentov výberový predmet Kurz podnikateľských zručností, na ktorom spolupracuje s Národným podnikateľským centrom Slovak Business Agency. V letnom semestri sa tento kurz uskutočnil od 6. do 10. februára a zúčastnilo sa ho 18 študentov FPM.

Témy kurzu boli orientované na:

• biznis zručnosti,
  • marketingové zručnosti,
  • špecifické právne zručnosti,
  • špecifické účtovno-odvodové a finančné zručnosti a
  • biznis protokol a komunikačné zručnosti.

Študentom prednášali odborníci z jednotlivých oblastí, ktorí sa podelili o svoje bohaté skúsenosti. Biznis zručnosti lektoroval Mgr. Imrich Kovaľ, analytik, konzultant a obchodník, mentor a konzultant v oblasti online biznisov. Viac ako 14 rokov sa venuje online biznisu s dôrazom na Open Source redakčné systémy, je zakladateľom e-biznis inkubátora MERINEO zameraného na online rozvoj malých a stredných podnikov. Marketingové zručnosti lektoroval Mgr. Tomáš Kovalinka, PhD., ktorý je úspešný marketingový stratég, ktorý sa so svojím tímom kreatívcov podieľal na tvorbe mnohých firemných identít začínajúcich značiek, ako aj rebrandingu etablovaných biznisov. Rovnako tak sa zameriava na online marketing s využitím google nástrojov a sociálnych sietí. Špecifické právne zručnosti lektorovala JUDr. Tatiana Mičudová, PhD., ktorá aktuálne pracuje ako právny expert Licenčného odboru v SOZA. Predtým pôsobila ako advokátsky koncipient, externý vysokoškolský učiteľ a pracovala aj na Úrade na ochranu osobných údajov SR. Špecifické účtovno-odvodové zručnosti lektorovala Ing. Jaroslava Lukačovičová – dlhoročná úspešná podnikateľka. Okrem účtovného a finančného poradenstva sa tiež venuje práci v treťom sektore. Pôsobí na poste poradkyne Združenia podnikateľov Slovenska a je aj prezidentka Slovenskej asociácie účtovníkov neziskových organizácii. Finančné zručnosti lektoroval Ing. Ľudovít Šrenkel, PhD., ktorý je odborníkom na finančný manažment, projektový manažment a finančné analýzy. Je znalcom v odvetviach financie a kontroling a pôsobí na Ústave súdneho inžinierstva ŽU v Žiline. Biznis protokol a komunikačné zručnosti lektorovala Mgr. Linda Hnatová – majiteľka a zakladateľka spoločnosti CONCORDIA Agency s.r.o., ktorá bola niekoľkonásobne ocenená ako top agentúra v súťaži RECRUIT RANK PROFESIA, je odborníčkou na ľudské zdroje, prácu so zákazníkmi a protokol Má dlhoročnú prax ako koučka manažérov a vedúcich pracovníkov na celosvetovom medzinárodnom trhu.

Počas kurzu študenti pracovali na svojom vlastnom biznis pláne, ktorý v závere prezentovali pred komisiou. O kvalite kurzu svedčia aj vynikajúce biznis plány, ktoré si študenti pripravili, ako aj pozitívna spätná väzba od študentov.

Aj takáto forma spolupráce s Národným podnikateľským centrom SBA pomáha našim študentom rozvíjať svoj talent pri príprave svojho vlastného podnikania.

IMG_2199.jpeg

IMG_2194.jpeg