Ekonomická univerzita v Bratislave zastúpená rektorom prof. Ing. Ferdinandom Daňom, PhD. podpísala v pondelok 17. 4. 2023 Memorandum o spolupráci s Občianskym združením Aj ty v IT zastúpeným riaditeľkou Ing. Petrou Kotuliakovou PhD.

Na podpise memoranda sa zúčastnili dekanka Fakulty podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity v Bratislave doc. Ing. Anita Romanová, PhD. a doc. Ing. Mgr. Róbert Hanák, PhD. Z Katedry informačného manažmentu.

Podiel kvalifikovaných žien voči mužom pracujúcim v oblasti informačno-komunikačných technológií (IKT) je na Slovensku v porovnaní s inými Európskymi krajinami nízky a rovnako nízky je podiel študentiek študujúcich IKT alebo žien rekvalifikujúcich sa v oblasti IKT.

Cieľom memoranda medzi Ekonomickou univerzitou v Bratislave a Občianskym združením Aj ty v IT je vymedzenie rámca pre obojstranne prospešnú spoluprácu v týchto oblastiach, ktoré sa odvíjajú od prioritných úloh, ktoré vyplývajú zo zriadenia obidvoch inštitúcií: vedecko-výskumnej a poradenskej činnosti, spoločensky prospešných aktivít a vzdelávacieho procesu.

Aj ty v IT je lídrom v tejto oblasti na Slovensku. Snaží sa tento nepomer meniť a otvárať všetkým ženám a dievčatám cestu k informačným technológiám. Ekonomická univerzita v Bratislave si veľmi dobre uvedomuje rastúci význam informačných technológií v podnikovej praxi ako aj v celej ekonomickej oblasti, čomu aktívne prispôsobuje a inovuje obsah výučby. Vzájomná spolupráca vytvára predpoklad pre inovatívne vzdelávanie študentov netechnického smeru v oblasti IKT a pripravuje ich tak pre budúce potreby pracovného trhu.