Koncom apríla sa zástupcovia Fakulty podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity v Bratislave aktívne zapojili do medzinárodného týždňa na Moravian Business College v Olomouci. Nora Grisáková, prodekanka fakulty, Helena Majdúchová, vedúca Katedry podnikovohospodárskej, Peter Štetka, zástupca vedúcej katedry, a Daniela Rybárová, vedúca prvého oddelenia katedry, v tomto období absolvovali viacero stretnutí so zástupcami iných univerzít a inštitúcií z Česka, Poľska, Maďarska, Lotyšska, Turecka a Izraela.

Súčasťou programu boli aj dni 27. a 28. apríl, kedy sa náš tím zúčastnil na podujatí Central European Academic Initiative. Táto iniciatíva priniesla množstvo príležitostí pre našu fakultu, a to nielen v oblasti vytvárania nových výskumných a edukačných sietí, ale aj rozširovania existujúcej vedecko-výskumnej a edukačnej spolupráce. Tieto aktivity sú zamerané na posilnenie medzinárodných projektov, ktoré prispievajú k rozvoju našej fakulty a celkovej kvalite výučby.

Táto skúsenosť bola pre naše zástupkyne a zástupcov veľmi obohacujúca a priniesla mnoho nových nápadov a možností spolupráce. Okrem toho posilnila naše partnerstvá a zintenzívnila vzťahy s ostatnými inštitúciami, čo je základom pre úspech a rast v oblasti vedecko-výskumnej činnosti a vzdelávania.

Fakulta podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity v Bratislave je hrdá na svoje zástupkyne a zástupcov, ktorí svojou účasťou a aktívnym prístupom prispeli k úspešnému priebehu International Week a Central European Academic Initiative. Vďaka ich nasadeniu sa naša fakulta stáva ešte silnejším hráčom v medzinárodnom akademickom prostredí, čo poskytuje našim študentom a akademickým pracovníkom nové príležitosti a skúsenosti, ktoré sú kľúčové pre ich osobný a profesijný rast.

Vďaka ich nasadeniu sa naša fakulta stáva ešte silnejším hráčom v medzinárodnom akademickom prostredí, čo poskytuje našim študentom a akademickým pracovníkom nové príležitosti a možnosti. Týka sa to napríklad študijných pobytov, stáží, účasti na medzinárodných konferenciách, spoločných výskumných projektov či výmenných programov pre učiteľov a výskumných pracovníkov.

Táto úspešná účasť na medzinárodných podujatiach podporuje fakultu v jej neustálom úsilí o inovácie a zlepšovanie vzdelávacích programov. Zároveň prispieva k zviditeľneniu našej inštitúcie na medzinárodnej úrovni a k zlepšeniu renomé našej univerzity.

Napokon, takéto podujatia a spolupráce sú veľkým prínosom pre našich študentov, keďže im umožňujú získať medzinárodné skúsenosti a kontakty, ktoré im môžu pomôcť pri budovaní ich kariéry a sieťovania v oblasti podnikového manažmentu.

Na záver chceme poďakovať všetkým zúčastneným za ich účasť a príspevok k úspešnému priebehu International Week a Central European Academic Initiative. Veríme, že tieto aktivity budú pokračovať aj v budúcnosti a prinesú ďalšie významné výsledky pre našu fakultu a študentov. Spoločne budujeme silnú a konkurencieschopnú inštitúciu, ktorá je pripravená čeliť výzvam 21. storočia.