Tradícia praktických prednášok s odborníkmi na udržateľné podnikanie pokračovala na našej fakulte aj v letnom semestri 2022/2023 na predmete „Aktuálne trendy environmentálneho a sociálneho podnikania“.   Tento predmet sa zameriava na praktické vysvetlenie aktuálnych trendov ESG (environmental – social – governance), ktoré predstavujú základné piliere v rámci CSR (corporate soacial responsibility). Cieľom predmetu je danú problematiku prejsť v spolupráci s lídrami slovenských firiem zameriavajúcich sa na problematiku zodpovedného podnikania./udržateľného podnikania/ESG a v súčasnosti už implementáciu CSRD  (Corporate Sustainability Reporting Directive).

V tomto letnom semestri sa podarilo zabezpečiť jednotlivé prednášky s naozaj excelentnými lídrami, ktorí prezentovali skutočne zaujímavé a inšpiratívne prezentácie – „ESG best practice“ s adekvátnym manažmentom a reportingom, napriek ich veľkosti. Vzhľadom na aktuálnu popandemickú situáciu sa kurz konal opäť prezenčne, čo prispelo k mimoriadne komunikatívnej forme a intenzívnej interakcii so študentmi.

Cieľom každého prezentujúceho bolo študentom vysvetliť inovatívne riešenia spoločenských výziev, ktoré v súčasnosti vznikajú v oblasti sociálneho prostredia a ochrany environmentu.

Študenti so záujmom reagovali na prezentácie uvedených hostí a komunikovali množstvo podnetných poznámok, komentárov aj otázok. Pozitívne vnímajú, že FPM diseminuje aj takouto zaujímavou a originálnou formou implementáciu CSRD a progresívny ESG manažment, a primárne na Slovensku pôsobia veľmi úspešné inovatívne firmy s etickým správaním orientovaným na ESG, pričom skonštatovali, tieto prednášky im rozšírili obzory aj z aspektu ich kariérneho smerovania po ukončení štúdia na FPM

V mene našich študentov/participantov kurzu vyjadrujeme srdečné poďakovanie (i takouto formovou) všetkým zainteresovaným subjektom  za ich inšpiratívnu angažovanosť, priateľskú erudovanú kooperáciu a veľmi atraktívny motivačný metodický udržateľný vklad pre formovanie morálneho spoločenského povedomia v prospech etického správania u mladých perspektívnych manažérov a ekonómov do budúcnosti.

Svoje praktické skúsenosti z praxe poskytli manažéri z nasledujúcich firiem.

Zoznam prezentujúcich