Začiatkom júna, sa už piaty raz stretli dobrovoľníci z Ekonomickej univerzity v Bratislave (EUBA) v plnom pracovnom nasadení, na najväčšom podujatí firemného dobrovoľníctva na Slovensku Naše mesto 2023 (NM´23), s výstižným sloganom na tričku „MÁM SRDCE NA SPRÁVNOM MESTE“. Z aktuálneho zdroja organizujúcej Nadácie Pontis vyplýva, že EU V Bratislave prispela doteraz 188 dobrovoľníkmi a tohto roku participovala opäť úspešne ako jediná univerzita na Slovensku.

Ako jediný univerzitný člen BLF sa EU v Bratislave veľmi aktívne zapája do tejto dobrovoľníckej aktivity, a to práve na báze efektívnej realizácie ESG stratégie realizovanej v bežných činnostiach edukočnomotivačného charakteru. Veľmi prijemnou formou a za krásneho slnečného počasia dobrovoľníci realizovali intenzívne v intenciách udržateľnosti zveľaďovanie, skrášľovanie, a revitalizáciu areálu Domka, združenia saleziánskej mládeže, stredisko Bratislava na Mamateyovej ulici v Petržalke. Ekologicky odstraňovali burinu a odpadky z motodráhy, ihriska, záhrady a čistili a natierali časti obvodového plota.

Domka – združenie saleziánskej mládeže je občianske združenie, ktoré na celom Slovensku združuje vyše 8 000 členov. Venuje sa deťom a mladým – jeho cieľovou skupinou sú ľudia od 6 do 30 rokov a patrí k najväčším mládežníckym organizáciám na Slovensku. V 28 strediskách na celom Slovensku ponúka deťom a mladým ľuďom nielen zmysluplné využitie voľného času, ale najmä priateľské vzťahy, rodinnú atmosféru, možnosť osobného rastu a mnoho ďalšieho Pokrýva aktivity združenia: od stretnutí, krúžkov, táborov, futbalových turnajov, duchovných obnov a duchovných cvičení, projektu DofE a Orientačné dni, až po upratovacie brigády a iné nepravidelné podujatia. (https://www.domka.sk/o-domke/, 2023). Pre tieto rozsiahle a širokospektrálne zamerané aktivity, ktoré veľmi priateľským spôsobom zážitkovými metódami kreujú pozitívne etické hodnoty u detí, mládeže a mladých ľudí, sa dobrovoľníci z EU v Bratislave v počte 42 osôb veľmi cieľavedome rozhodli svojim dobrovoľníckym úsilím, energiou a prácou podporiť jednoznačne opäť, už svojho strategického partnera, susediacu petržalskú Domku.

Viac tu: