V stredu, 11. novembra 2023 navštívili študenti Gymnázia v Kysuckom Novom Meste Bratislavu. V rámci tejto návštevy nevynechali ani Fakultu podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity.

Po absolvovaní informatívnej prednášky, ktorá im poskytla komplexný pohľad na našu fakultu a univerzitu ako celok, naši nádejní študenti absolvovali krátku prehliadku univerzity a univerzitného areálu. Gesciu nad prehliadkou areálu prebral Študentský parlament FPM a jeho členovia Dominik a Samuel. S ochotou odpovedali na otázky stredoškolákov a podelili sa s nimi o svoje skúsenosti zo štúdia na Fakulte podnikového manažmentu EUBA.

Učitelia sprevádzajúci gymnazistov vyjadrili vďaku za našu prezentáciu, príjemné predstavenie interiéru aj exteriéru univerzity. Ich pozitívne hodnotenie prístupu profesorov a študentov nás potešilo a sľubujeme, že sa budeme snažiť udržiavať túto kvalitu našich služieb.

Na záver si dovoľujeme uviesť pár reakcií od študentov

„Páčilo sa mi, že nás sprevádzali študenti, lebo nám priblížili ako to tam chodí z iného pohľadu ako učiteľského. A i keď to nie je smer, ktorým by som chcela ísť, spravili na mňa pekný dojem.“

„Páčila sa mi budova školy a prostredie plné zelene, ktoré sme videli pri prehliadke areálu. Pri množstve oddychových zón a bufetov, bolo vidno, že sa snažia čo najviac študentom spríjemniť štúdium. Prezentácia bola zaujímavá. Zistili sme aké sú na univerzite možnosti štúdia a aký je mimoškolský život. Najviac ma však zaujala možnosť vycestovať do zahraničia na iné univerzity.“

„Ekonomická univerzita v BA ma určite zaujala. Či už priestormi alebo samotnými odbormi, ktoré je tam možné vyštudovať. Túto prehliadku školy jednoznačne hodnotím 9/10.“

„Dalo mi to fajn prehľad o škole, som úprimne rada že mám ešte rok čas, ale určite to bolo obohacujúce, aj vzhľadom na to, že možno by som sa niečomu takému chcela v budúcnosti venovať, takže to hodnotím veľmi kladne :)“

Reakcie zo strany študentov a ich učiteľov nás potešili a budeme pokračovať v našej snahe šíriť dobré meno univerzity, propagovať Fakultu podnikového manažmentu a prezentovať univerzitu ako inštitúciu, ktorá poskytuje ekonomické vzdelanie na medzinárodnej úrovni.