Vzhľadom na výzvy Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2023 sme zorganizovali atraktívnu prednášku Udržateľné internacionálne vzťahy a Corporate Governance s pánom Jánom Kuderjavým, veľvyslancom Slovenskej republiky v Kórejskej republike s akreditáciou pre Kórejskú ľudovodemokratickú republiku.

Ani osemhodinový časový rozdiel nebránil, aby sme mali sprostredkované relevantné informácie o manažmente medzinárodného udržateľného podnikania orientované v smere Kórejskej republiky na Slovensko a naopak. Pán veľvyslanec Ján Kuderjavý, úspešný absolvent Ekonomickej univerzity v Bratislave a mimoriadne skúsený veľvyslanec s atraktívnym portfóliom zahraničných misii (Kórejska republika, Belgicko, Francúzsko, Holandsko, ...) a tiež aktivít na nich viažucich sa, zaujal študentov svojimi bohatými inšpiratívnymi informáciami.  Detailne sme sa zamerali na špecifické podmienky podnikania v Kórejskej republike (KR):

• Determinujúce reálie člena svetového hospodárstva
  • Relevantné politiky Kórejskej republiky a jej asociácií
  • Podpora podnikania a ochrana spotrebiteľa v KR
  • Sociálna politika v KR
  • Zahraničná a bezpečnostná politika s akcentom na ekonomiku a financovanie
  • Vybrané aspekty udržatelnchých vzťahov s Kórejskou ľudovodemokratickou republiko
  • ESG/spoločenská zodpovednosť podnikov/udržateľný rozvoj podnikov v KR

Mimoriadne evokujúce boli informácie udržateľnom manažmente komerčných vzťahov Kórejskej republiky a Slovenskej republiky, na najvyššej úrovni,  v oblasti priemyslu, primárne Hyundai Motor Company a Samsung Group.

Aj touto formou ďakujeme pánovi veľvyslancovi Ján Kuderjavému za jeho erudovanú prednášku a virtuálne cestovanie atraktívnymi reáliami podnikania v Kórejskej republike a špecifickými vzťahmi s Kórejskou ľudovodemokratickou republikou. Oceniteľné je najmä formovanie spoločenského povedomia v prospech etického správania u mladých perspektívnych manažérov a ekonómov do budúcnosti.

Vážený pán veľvyslanec, Ján Kuderjavý,  patrí Vám veľká vďaka za inšpiratívnu angažovanosť v prospech študentov, priateľskú, a empatickú komunikáciu, a celkovo za veľmi originálny motivačný vklad pre výchovu a vzdelávanie mladých odborníkov v oblasti diplomacie a medzinárodných aspektov udržateľnosti v rámci Corporate Governance na našej Alma Mater.