5.februára 2024  slávnostne otvorila p. prodekanka doc. Ing. Nora Grisáková, PhD.  ďalší ročník cyklu prezenčných prednášok v rámci predmetu „Aktuálne trendy v environmentálnom a sociálnom podnikaní v SR“ v letnom semestri akademického roka 2023/2024 na Fakulte podnikového manažmentu EU v Bratislave pod gesciou podnikovohospodárskej katedry.

Odborníci z praxe - zástupcovia úspešných líderských firiem na Slovensku s nadštandardným prístupom v rámci spoločenskej zodpovednosti podnikov, ktoré sa vyznačujú mimoriadnymi aktivitami na zvládnutie a riešenie spoločenských problémov v sociálnej i environmentálnej oblasti tu budú prezentovať výsledky svojej podnikateľskej činnosti.

Aj tento rok uvítame  zástupcov inovatívnych slovenských firiem, už tradične  napr.  odborníkov zo sociálneho podniku Spišský Hrhov, z Ošetrovateľského centra, s. r. o. Humenné, z organizácie  ÁNO PRE ŽIVOT, n. o.,  z rodinných podnikov  Alfa Bio, s. r. o, , KINEKUS, s.r.o. a Tajna Vineyards & Winery, z Ľubovnianske múzea – hradu v Starej Ľubovni, z firmy Pekastroj, z Ekofarmy Važec, z Mobil online, s.r.o, , Poľnohospodárskeho  družstva Mestečko, či spoločností  Lyra Chocolate, s.r.o, a TaylorWessing.

Študenti v rámci tohto predmetu, zameraného na udržateľný rozvoj a etiku podnikania, majú možnosť veľmi zaujímavou formou získať  poznatky z reálnej podnikovej praxe - z podnikov, ktoré úspešne, svojou každodennou činnosťou dokazujú, že presadzovanie a dodržiavanie princípov trvalo udržateľného rozvoja v ich sociálnej a environmentálnej dimenzii je v súčasnosti nevyhnutným predpokladom konkurencieschopnosti, existencie i ďalšieho rozvoja každého podniku.

Predmet je u študentov veľmi obľúbený, pretože netradičnou formou realizuje nanajvýš aktuálnu požiadavku súčasnosti – prepojenie teoretického vzdelávania s reálnou podnikateľskou praxou a je príkladom aktívnej spolupráce sektoru MSP so vzdelávacou inštitúciou.