5.februára 2024  slávnostne otvorila p. prodekanka doc. Ing. Norika Grísáková, PhD.  ďalší ročník  cyklu atraktívnych prednášok v rámci predmetu „Aktuálne trendy v environmentálnom a sociálnom podnikaní v SR“ (ATESP) v letnom semestri akademického roka 2023/2024 na Fakulte podnikového manažmentu EU v Bratislave pod gesciou podnikovohospodárskej katedry.

Veľmi radi budeme spoločne pokračovať v tomto atraktívnom kurze ATESP, pre študentov aj aj manažérov,  v gestorstve doc. Ing. Mgr. Gabriely Dubcovej, PhD. a koordinovaný PhDr. Ing. Sylviou Bukovovou, PhD.  Odborníci z praxe – zástupcovia úspešných firiem na Slovensku s nadštandardným prístupom v rámci etického manažmentu, lídri ESG, ktorí sa vyznačujú mimoriadnymi aktivitami orientovanými na zvládnutie a riešenie spoločenských problémov v sociálnej i environmentálnej oblasti s kvalitným systémom Corporate Governance budú počas celého semestra prezentovať výsledky svojej úspešnej podnikateľskej činnosti, a primárne svoje inšpiratívne modely ESG.

Aj tento rok sme poctení prednáškami excelentných spíkrov –  reprezentantov inovatívnych slovenských firiem z heterogénnych podnikových entít:

• rôznych segmentov ekonomiky SR,
  • s rôznou právnou formou,
  • rôznych veľkostí,
  • s rôznymi vlastníckymi vztiahni,
  • s širokospektrálnym predmetom podnikania,
  • s vysokou asociačnou a kooperačnou adhéziou,
  • primárne však s dlhodobo nadštandardným etickým manažmentom transformovaným do  ESG správania.

Študenti v rámci tohto predmetu, majú možnosť  získať  poznatky z reálnej podnikovej praxe – zo subjektov, ktoré úspešne, svojou každodennou činnosťou dokazujú, že presadzovanie a dodržiavanie princípov trvalo udržateľného rozvoja v ich sociálnej a environmentálnej dimenzii je v súčasnosti nevyhnutným predpokladom konkurencieschopnosti, existencie i ďalšieho rozvoja každého podniku.

Predmet je u študentov veľmi obľúbený, pretože netradičnou formou realizuje nanajvýš aktuálnu požiadavku súčasnosti – prepojenie teoretického vzdelávania s reálnou podnikateľskou praxou a je príkladom aktívnej spolupráce dílerských podnikových subjektov  so vzdelávacou inštitúciou, čo výborne dokumentuje aj atraktívna kombinácia spíkrov z prezentujúcich podnikov.